„Jak vzniká dětská kniha?“ Program pro školní skupiny v našem knihkupectví

Od začátku roku pořádáme v našem knihkupectví každý čtvrtek odpoledne pravidelné programy pro veřejnost. Na základě četných dotazů od pedagogů nyní proběhly i první dva dopolední programy pro základní školy. Máme velkou radost, že sklidily úspěch jak u dětí, tak u učitelů. Program s názvem „Jak vzniká dětská kniha?“ je vhodný především jako doplněk k hodinám češtiny a výtvarné výchovy. Děti dostanou příležitost podívat se do zákulisí dětského nakladatelství, které má pětadvacetiletou tradici a jeho knihy jsou oceňovány odbornou i laickou veřejností a především dětmi.

IMG-5551

Program vede Lucie Michlová, zkušená odpovědná redaktorka titulů nakladatelství Meander a zodpovídá otázky, které dokreslují obraz toho, jak funguje malé dětské nakladatelství, co se děje s knihou než spatří světlo světa, jak se vybírá ten správný ilustrátor, které chyby opravuje korektor nejčastěji, či co je to předsádka. Program se skládá ze dvou částí – v té první sledujeme krok po kroku vznik knihy (od prvotní ideje přes produkci knihy až na pulty knihkupectví). Ve druhé části programu budou mít děti příležitost si jednu knihu sami vytvořit a odnést domů. Dále nabízíme také výtvarné workshopy k biblickým příběhům z naší edice manamana i k dalším knihám z naší produkce. 

Programy pro školy trvají obvykle 1,5 hodiny a probíhají v dopoledních hodinách. Cena je 70 kč / osoba. Programy jsou vhodné především pro žáky na prvním stupni ZŠ, ale můžeme připravit program na míru i pro větší školáky.

Těšíme se na vás.

Kontakt pro vytvoření rezervace: Markéta Hrnčířová, marketa@meander.cz, 724 312 300

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení