Povídačky pro moje slunce (poškozeno)

Neohodnoceno
298 Kč –30 % 209 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…
Kniha má drobné estetické vady (odřené rohy).
 
Vzhledem k tomu, že knihy se slevou odesíláme z našeho knihkupectví, lze je připravit buďto k osobnímu převzetí přímo v naší prodejně (Vratislavova 7, Praha 2) nebo zaslat přes Zásilkovnu. Pro tento typ zboží nelze využít možnost dopravy GLS. Děkujeme za pochopení.
 
Řadu malých příběhů spojuje příběh mnohem větší: Byl jednou jeden táta a měl moc rád svou malou holčičku.
 
Ilustrace: Matěj Forman
Edice: Modrý slon
Rok: 2015
Formát: 245 x 190 mm
Počet stran: 96
Vazba: V8 plátno
 
Fotografie knihy jsou ilustrační.

Detailní informace

Detailní popis produktu

 2. vydání
 
Proč vlastně spisovatelé píší?
Pro zábavu, pro peníze nebo pro slávu? Mezi všemi možnými důvody k psaní jsou dva ty úplně nejlepší. Je to jednak láska, jednak nutnost sama, holá nemožnost něco nenapsat. A oba ty důvody spisovatel a scénárista Jiří Stránský měl. 
Psal pohádkové dopisy své dcerce, když byl ve vězení. Psal, aby jí nebylo smutno, aby čas nepředřel křehké pouto mezi tátou a jeho vzdálenou holčičkou. Psal v době, kdy mu bylo nejhůř, a o to jsou jeho povídačky veselejší a lehčí, čiší z nich radost ze života a z fantazírování. A právě mimořádné okolnosti vzniku z nich dělají něco stejně mimořádného. Síla nutnosti a lásky se z nich nemůže ztratit. Řadu malých příběhů spojuje příběh mnohem větší: Byl jednou jeden táta a měl moc rád svou malou holčičku. 
Originálními dřevoryty doprovodil knížku svého přítele Jirky Stránského divadelník Matěj Forman, který otevírá dětem dveře do světa plného citu a porozumění.
  

Ocenění

Nejkrásnější dětská kniha Podzimního knižního veletrhu Havlíčkův Brod 2002

Sdílet