Papírový Pepíno

Neohodnoceno
268 Kč –10 % 241 Kč
Skladem (> 50 ks)
Malý skřítek Pepíno má zvláštní nadání – díky papírovým skládačkám dokáže pomoci lidem i zvířatům tak, jak by to nikdo nečekal! Každá kapitola knihy je věnovaná jedné papírové origami skládačce – koníkovi, kolibříkovi, srdci a dalším.
 
Ilustrace: Daniel Michalík
Edice: Modrý slon
Rok: 2017
Formát: 210 × 210 mm
Počet stran: 64
Vazba: V8

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pepíno čtenáře přivádí ke starobylé tradici skládání z papíru, učí je trpělivosti a představivosti. Kniha Papírový Pepíno je praktická a kouzelná zároveň, plná návodů na skládání, křehkosti a pevného odhodlání malého skřítka, který se ničeho nezalekne a má dar, vidět lidi takové, jací opravdu jsou.
 

RECENZE

Recenze na knižním blogu Jedu v knize (www.jeduvknize.cz)
 
"Markéta Pilátová příběh skvěle vystavěla. Kapitoly na sebe navazují, nejde o jen o soubor povídek s jedním společným prvkem. Děj posouvá dál, ale vypráví samostatné příběhy. Vůbec tak nevadí, když čtení přerušíte a budete skládat. Dítě linku neztratí."

 

Radim Kopáč, Lidové noviny, 22. dubna 2018 (www.lidovky.cz)

"Pilátová vypráví s gustem, dynamicky. Pepíno lítá po světě, střídá parťáky v dialogu, mění kulisy, diskutuje různé problémy, jako stáří, nemoc, strach. (...) Papírový Pepíno je kniha, která pobízí děti k aktivitě. K ruční práci. Jednotlivé kapitoly mají předěly ve formě návodu. Takže čtenář může zažívat právě spořádaný kus textu při skládání papírového kolibříka, labutě nebo náhradního srdce pro pana Mrzenu."
Celá recenze

Recenze na Papírový Pepíno od Knihovnice Kamči, 26. dubna 2018
(3:08-4:07)

Autorské čtení Markéty Pilátové v Městské knihovně Šumperk

 

 

Sdílet