Nech ten mech

Neohodnoceno
268 Kč –10 % 241 Kč
Momentálně nedostupné (> 50 ks)
Kniha pro děti z pera básníka, muzikanta, novináře a překladatele Michala Bystrova obsahuje verše, které autor napsal v posledních devíti letech, během nichž s údivem, dojetím i pobavením sledoval, jak rostou jeho malé neteře a děti.
 
Ilustrace: Petr Nikl
Edice: Modrý slon
Rok: 2014
Formát: 288 x 225 mm
Počet stran: 36
Vazba: V8
ISBN: 978-808-75-9641-8
Věk: 12+

Detailní informace

Detailní popis produktu

Právě jim – Sáře, Nikolce, Aničce a Honzíkovi – adresoval většinu básniček, vyznačujících se jazykovou hravostí a smyslem pro lehkou absurditu, jež dává velký prostor čtenářově fantazii. Sbírka, jejíž titulní text zařadilo nakladatelství Host do výboru Sto nejlepších českých básní 2012, navazuje na poetiku Jana Vodňanského, Josefa Kainara, Jiřího Suchého. Každý verš prozrazuje autorův pevný názor na psaní dětských knížek: jeho krédem je nenudit, nepoučovat, nepodlézat malým čtenářům a rozhodně je nepodceňovat. Jak sám říká: „Když jsem v dětství četl Šlo povidlo na vandr, koupilo si skafandr, nevěděl jsem, co je povidlo, vandr ani skafandr, ale pamatuju si to dodnes.“ Pokud stejně plíživým způsobem pronikne do dětské duše knížka Nech ten mech, potom splnila svůj účel.

Recenze Kateřiny Kadlecové pro Reflex (11. 12. 2014)
Hravá, legrační, chytrá, a nadto ještě graficky krásně zpracovaná knížečka plná uspávacích i akčních básniček pro nejmenší přijde vhod, když „noc je černá jako černý bez“ i když „cesta pěkně ubíhá“. Všestranná kreativita muzikanta-poety Michala Bystrova a něžné kaňky muzikanta-výtvarníka Petra Nikla dělají edici Modrý slon nakladatelství Meander čest. Tak třeba Nečekané proměny v pražské ZOO: „Nejdříve se nosorožci / proměnili v stádo ovcí / hned nato se kobra proměnila v bobra (…) / hroch se vtělil do slona/ kur se změnil v muflona…“
 
Ocenění

Nejkrásnější kniha ČR 2014 pro děti a mládež
 
 
Sdílet