František z kaštanu, Anežka ze slunečnic

Neohodnoceno
268 Kč –10 %
MEANDER 306
268 Kč –10 % 241 Kč
Skladem (> 50 ks)
Málokdo má rád podzim. Ve městech se válí žlutá mlha, smog a padá kyselý déšť, v lese je sychravo a na holých polích rozmoklá hlína. Právě v takovém lezavém nečase se v šípkovém keři potkají dva malí zkřehlí bezdomovci.
 
Ilustrace: Galina Miklínová
Edice: Modrý slon
Rok: 2017
Formát: 160 x 190 mm
Počet stran: 64
Vazba: V8 plátno
ISBN:978-80-7558-035-1 
Věk:8+

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nové vydání dlouho vyprodaného titulu. 

Málokdo má rád podzim. Ve městech se válí žlutá mlha, smog a padá kyselý déšť, v lese je sychravo a na holých polích rozmoklá hlína. Právě v takovém lezavém nečase se v šípkovém keři potkají dva malí zkřehlí bezdomovci. Příběh Františka z kaštanu a Anežky ze slunečnic je vyprávěním o setkání a o dlouhém putování, které je nakonec podstatnější než to, k čemu vlastně máme dojít. Talentovaný básník Radek Malý, oceněný Magnesií Literou za poezii, maluje překrásným jazykem obrazy svého podzimu, kterým si nás nakonec podmaní a díky němuž nejspíš taky začneme chodit sbírat spadané kaštany do hlavní aleje v parku. Galina Miklínová je ilustrátorka, režisérka a výtvarnice spousty animovaných filmů oceňovaných doma i v zahraničí. Je pověstná svými rozjívenými obrázky a s hravostí sobě vlastní zachycuje lásku obou hlavních hrdinů.
 
 

Ocenění

Zlatá stuha IBBY 2006 – nominace za text
169-1
Cena Josefa Škvoreckého 2007 – nominace

 

             
Elektronická verze knihy

RECENZE

Gabriel Pleska, Tvar 14, 16. září 2007 

"Radkovi Malému se podařilo vykřesat knížku s náladou, jaká tu ještě nebyla. A troufám si říct, že proto, že mnozí by si ani netroufli o ní uvažovat... Přitom to není jen samoúčelná černota, mrazivé téma je zpracováno citlivě."
Celá recenze
 
Jana Čeňková, Host 8, 2007
 
"Příběh si tak čtenáře podmaňuje melancholickou atmosférou, která působí křehce a toužebně. Anežka s Františkem se brzy zaleknou plískanic a vlezlé zimy, po dobrodružných hrách se proto zabydlí v jedné krtčí noře. I toto soužití přináší čtenáři požitek z tajemna."
 
Radim Kopáč, CzechLit (www.czechlit.cz)
 
"Je to možná až příliš podzimní, tlením a koncem, melancholií a bezvýchodností prosycená pohádka, či spíše bajka, ale jednak ji rozsvěcejí poetické kresby Galiny Miklínové, jednak ji odlehčuje autorská úvaha pronesená kdesi v textu: vždyť podzim je nejen smutný, ale taky krásný."
 
Recenze na webu iKarkulka (www.karkulka.blogspot.com)
 
"Na první pohled, začtení jsem z ní opravdu asi nebyla tak nadšená jako z ostatních, ale když jsem si ji přečetla pořádně celou, nechala na sebe působit obsah, obrázky a v neposlední řadě i příběh jako rozhlasovou hru, propadla jsem jí. Je tak nádherně ze života. A ten přece také není stále zalitý sluncem a růžovými obláčky."
 
Tip na podzimní čtení na webu Jdeteven!cz a Pesleří... 
 
 
Dramatizace knihy brněnským Divadlem Polárka
 
 
 
 
 
 
Sdílet