František z kaštanu, Anežka ze slunečnic (poškozeno)

Neohodnoceno
268 Kč –30 %
MEANDER 306
268 Kč –30 % 188 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…
Kniha má drobné estetické vady.
 
Vzhledem k tomu, že knihy se slevou odesíláme z našeho knihkupectví, lze je připravit buďto k osobnímu převzetí přímo v naší prodejně (Vratislavova 7, Praha 2) nebo zaslat přes Zásilkovnu. Pro tento typ zboží nelze využít možnost dopravy GLS. Děkujeme za pochopení.
 
Málokdo má rád podzim. Ve městech se válí žlutá mlha, smog a padá kyselý déšť, v lese je sychravo a na holých polích rozmoklá hlína. Právě v takovém lezavém nečase se v šípkovém keři potkají dva malí zkřehlí bezdomovci.
 
Ilustrace: Galina Miklínová
Edice: Modrý slon
Rok: 2017
Formát: 160 x 190 mm
Počet stran: 64
Vazba: V8 plátno
 
Fotografie knihy jsou ilustrační.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nové vydání dlouho vyprodaného titulu. 

Málokdo má rád podzim. Ve městech se válí žlutá mlha, smog a padá kyselý déšť, v lese je sychravo a na holých polích rozmoklá hlína. Právě v takovém lezavém nečase se v šípkovém keři potkají dva malí zkřehlí bezdomovci. Příběh Františka z kaštanu a Anežky ze slunečnic je vyprávěním o setkání a o dlouhém putování, které je nakonec podstatnější než to, k čemu vlastně máme dojít. Talentovaný básník Radek Malý, oceněný Magnesií Literou za poezii, maluje překrásným jazykem obrazy svého podzimu, kterým si nás nakonec podmaní a díky němuž nejspíš taky začneme chodit sbírat spadané kaštany do hlavní aleje v parku. Galina Miklínová je ilustrátorka, režisérka a výtvarnice spousty animovaných filmů oceňovaných doma i v zahraničí. Je pověstná svými rozjívenými obrázky a s hravostí sobě vlastní zachycuje lásku obou hlavních hrdinů.
 
 

Ocenění

Zlatá stuha IBBY 2006 – nominace za text
169-1
Cena Josefa Škvoreckého 2007 – nominace

 

             
Elektronická verze knihy

RECENZE

Gabriel Pleska, Tvar 14, 16. září 2007 

"Radkovi Malému se podařilo vykřesat knížku s náladou, jaká tu ještě nebyla. A troufám si říct, že proto, že mnozí by si ani netroufli o ní uvažovat... Přitom to není jen samoúčelná černota, mrazivé téma je zpracováno citlivě."
Celá recenze
 
Jana Čeňková, Host 8, 2007
 
"Příběh si tak čtenáře podmaňuje melancholickou atmosférou, která působí křehce a toužebně. Anežka s Františkem se brzy zaleknou plískanic a vlezlé zimy, po dobrodružných hrách se proto zabydlí v jedné krtčí noře. I toto soužití přináší čtenáři požitek z tajemna."
 
Radim Kopáč, CzechLit (www.czechlit.cz)
 
"Je to možná až příliš podzimní, tlením a koncem, melancholií a bezvýchodností prosycená pohádka, či spíše bajka, ale jednak ji rozsvěcejí poetické kresby Galiny Miklínové, jednak ji odlehčuje autorská úvaha pronesená kdesi v textu: vždyť podzim je nejen smutný, ale taky krásný."
 
Recenze na webu iKarkulka (www.karkulka.blogspot.com)
 
"Na první pohled, začtení jsem z ní opravdu asi nebyla tak nadšená jako z ostatních, ale když jsem si ji přečetla pořádně celou, nechala na sebe působit obsah, obrázky a v neposlední řadě i příběh jako rozhlasovou hru, propadla jsem jí. Je tak nádherně ze života. A ten přece také není stále zalitý sluncem a růžovými obláčky."
 
Tip na podzimní čtení na webu Jdeteven!cz a Pesleří... 
 
 
Dramatizace knihy brněnským Divadlem Polárka
 
 
 
 
 
 
Sdílet