Pro školy

Milí pedagogové,

na základě četných dotazů z vašich řad, jsme se rozhodli, že vám Čtenářské lekce odprezentujeme přímo ve vaší škole či školní knihovně. Přijedeme a s dětmi provedeme čtenářskou lekci k vybrané knize, dále pak můžeme pedagoga proškolit v rámci používání Čtenářských lekcí ve výuce. Níže si můžete vybrat lekci na míru, na základě právě probírané látky či věku vašich žáků.

Rezervace lekce je možná na emailu: produkce@meander.cz


O Čtenářských lekcích:

Společně s vybranými zkušenými pedagogy, z nichž někteří jsou zároveň i autory dětských knih, tvoříme unikátní učební materiál, který využívají nejen pedagogové a knihovníci, ale také rodiče. Čtenářské lekce zpracovávají metodiku k vybraným kvalitním a oceňovaným knihám. Čtenářské lekce byly po provedení ve školách (a po zapracování případných poznámek) zpracovány ve formě metodických karet. Každá karta je přehledně strukturována: pro jakou třídu je lekce určena, jak dlouho trvá (1 či 2 vyučovací hodiny), jaké pomůcky jsou k ní potřeba, je v ní stručně popsán obsah knihy a následuje vlastní lekce. K lekcím jsou na kartách připojeny i další pomůcky i materiály, se kterými děti v lekcích pracují a které učitelé snadno nakopírují. Učitel si tak při provádění lekce vystačí s kartami a s knihou můžou pracovat přímo děti.

Projekt Čtenářských lekcí byl podpořen z dotace MŠMT.

IMG_9570

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení