Kafárna 2015

13. sezóna

Již dvanáctou sezónu připravuje nakladatelka Iva Pecháčková ve spolupráci se Švandovým divadlem na Smíchově pravidelně každý první čtvrtek v měsíci Literární kavárnu. Literární odpoledne v kavárně Švandova divadla vznikla původně jako cyklus pořadů o literátech tvořících dnes nebo v minulosti na Praze 5. Literární večery se rychle ujaly a brzy se přetvořily v další pořady - autorská čtení s hudebním doprovodem, křty knížek a literární pořady se soutěžemi pro děti. Mezi autory, kteří na literárních kavárnách ze svých knížek četli, patří například Filip Topol, Jaroslav Rudiš, Ivan M. Jirous, Markéta Pilátová či Petra Hůlová. Vstup je volný – těšíme se na všechny, kdo mají rádi literaturu a krásné knížky.

Pokud chcete dostávat program literárních akcí pro děti, pište na nakladatelstvi@meander.cz.

 

Čtení nejen pro děti
každý první čtvrtek v měsíci od 17:15 
v kavárně Švandova divadla.

5. listopadu 2015
Literární kafárna č. 111
Nakladatelství MEANDER srdečně zve ve čtvrtek 5. listopadu v 17.15 do literární kavárny Švandova divadla na křest knihy Ivana Binara.
Kráva a dědeček
Knihu s ilustracemi Evy Sýkorové-Pekárkové v typografické úprávě Martina T. Peciny uvede nakladatelka Ivana Pecháčková.
 
8. října 2015

Literární kafárna č. 110
Nakladatelství Meander srdečně zve 8. října od 17.30 do Švandova divadla na performance Petra Nikla k 4. dotisku Lingvistických pohádek. Knihu uvede u příležitosti Niklovy nominace na cenu Astrid Lindgrenové Jana Čeňková. Hudební doprovod: děti z Dismansova dětského rozhlasového souboru.

10. září 2015

Literární kafárna č. 109
Během dne otevřených dveří Švandova divadla otevíráme také dveře do nedalekého nakladatelství Meander, které pro Vás již 14. sezón připravuje vždy první čtvrtek v měsíci literární kavárny. Letos slaví již 20. narozeniny! Zveme na prohlídku a nákup našich uměleckých knížek – pro děti i jejich rodiče. Výtvarná dílna Marcely Konárkové k nově vydané knize Galerie aneb Arturovo dobrodružství (ve spolupráci s NG v Praze)

4. června 2015
Literární kafárna č. 108
Nakladatelství MEANDER srdečně zve ve čtvrtek 4. června v 17.15 do literární kavárny Švandova divadla na křest nové sbírky nonsensové dětské poezie Daniely Fischerové Tetovaná teta s ilustracemi a v grafické úpravě Jaromíra Plachého.  
Z knížky přečte paní autorka a Josef Somr. Zahrají Slávek Janoušek a Luboš Vondrák.
 
9. dubna 2015

Literární kafárna č. 106
Nakladatelství MEANDER srdečně zve ve čtvrtek 9. dubna v 17.15 do literární kavárny Švandova divadla na křest anglického vydání Velké cesty Malého pána autorů Jiřího Stacha a Lenky Uhlířové, podle níž natočil Radek Beran film podle scénáře Lumíra Tučka v produkci Jakuba Červenky (TV Bedna). 
Knihu uvede překladatel Richard Drury a nakladatelka Iva Pecháčková, zahraje Magdalena Jedličková a Jan Pecháček.
 

12. března 2015

Literární kafárna č. 105
Nakladatelství MEANDER srdečně zve ve čtvrtek 12. 3. v 17.15 do literární kavárny Švandova divadla na autorské čtení Jana němce z jeho knihy Dějiny světla, která získala 18.11.2014 v bruselu cenu Evropské unie za literaturu. Knihu, kterou vydalo nakladatelství Host, uvede Ivana Pecháčková.
 

 

5. února 2015

Literární kafárna č.104
Srdečně zveme ve čtvrtek 5. února 2015 v 17.15
do literární kavárny Švandova divadla 
na výtvarnou dílnu kapitána Arsenia. Létací stroje s dětmi bude kreslit ilustrátorka Petra Josefína Stibitzová.

15. ledna 2015

Literární kafárna č.103
Srdečně zveme ve čtvrtek 15. ledna 2015 v 17.15
do literární kavárny Švandova divadla 
na křest vůbec první dětské knihy scénáristky Bohumíry Peychlové 
Rozhledna na houby s ilustracemi Šárky Zikové
Knihu uvede Iva Pecháčková a přečte z ní Dominika Křesťanová a Klárka s Luckou.
Zahrají Majda Jedličková a Jan Pecháček.